VIDEO Muzeum Gobelínů

muzeum gobelinu

VIDEO Muzejní noc, ukázky řemesel a dílny pro děti, 2018

muzejni noc 2018

VIDEO ČT, Folklorika, Tajemství gobelínů, 2018

folklorika

VIDEO Výstava Vladimír Holub, 2017 úvodní slovo F. X. Doležal

vladimir holub

VIDEO ČT, Tamtam, Výstava Háčkované pohádky, 2017

hackovane pohadky

VIDEO Adventní program, ukázky řemesel a dílny pro děti, 2015

ukazky remesel

kudyznudy-RGB

Corrency text

KNIHA Josef Müller

cesky-rozhlas-logo2

Výstava Vzor krásy 22. června – 31. srpna 2024

Srdečně vás zveme na výstavu Vzor krásy. Uvidíte zde kolekci oděvů, která je výsledkem spolupráce Střední školy umění a designu a Vyšší odborné školy Brno s Filosofickou fakultou Masarykovy univerzity Brno. Modely z replik historických tkanin vytvořili studenti druhého ročníku VOŠ Oděvního designu pro prezentaci projektu Vzory krásy, který představil a zmapoval historické tkaniny zachované na liturgických oděvech brněnské diecéze. Vernisáž výstavy proběhne v pátek 21. června od 16:00.
Dům gobelínů je otevřen denně mimo pondělí od 10.00 do 12.00 a od 13.00 do 17.00.
Těšíme se na Vaši návštěvu.

pozvanka krasa 24 plakat krasa 24

Den dětí a Dny města v Domě gobelínů

sobota 1. června 2024 10:00 – 17:00

Přijďte se podívat na Den dětí a Dny města Jindřichova Hradce do Domu gobelínů. Připravili jsme pro vás řemeslné dílny s názvem – Zábavné tkaní pro děti. Vyzkoušíte si tkaní na kolíkových a čtyřlistových stavech a vyrobíte si závěsné dekorace ve stylu string art. V každou celou hodinu budou probíhat velmi oblíbené komentované prohlídky.

Těšíme se na vaši návštěvu.

Dny mesta 2024 detsky den 2024

Textilní fantazie – druhý ročník

Druhou červnovou sobotu se přeneseme na nádvoří bývalé jezuitské koleje, kde se uzavře druhý ročník soutěže Textilní fantazie. Náplní soutěže bylo vytvořit svůj oděvní model inspirovaný výjevy z tapiserií utkaných v dílnách Marie Hoppe Teinitzerové a zkrášlit ho svými autorskými doplňky, např. šperky, klobouky nebo šátky. Novinkou pro tento rok byly dvě kategorie, do kterých jste se mohli přihlásit.

1. kategorie ŠKOLY – děti a studenti, možno i kolektivy (ZŠ, SŠ, VŠ)
2. kategorie KREATIVCI – všichni bez omezení (věku, profese…)

První tři modely z každé kategorie vybere porota a vystavíme je v prostorách Domu gobelínů od 18.6. do 31.8.
Přijďte se podívat na módní přehlídku, která se uskuteční v sobotu 8. června ve 14 hodin na nádvoří Muzea fotografie a MOM. O hudební doprovod se postará Hejnic swing band a Adéla Zejfartová. Celou akcí vás bude provázet moderátor Karel Sláma.

Dům gobelínů je otevřen denně mimo pondělí od 10.00 do 12.00 a od 13.00 do 17.00.
Těšíme se na Vaši návštěvu.

ModniPrehlTextFantaz2024-zm

Kurz Drátování – začátečníci 8. 6. 2024

Sobota 9:00 – 15:00
V kurzu drátování se naučíte tepat, ohýbat a napojovat drát před začátkem tvorby. Vyzkoušíte si základní výplet – drátěná krajka s korálky. Jak vytvořit spojovací kroužky, keltovací očka, ozdobné mezidíly s použitím korálků a lustrových ověsů. Cílem kurzu je vyrobit lapač slunce. Materiál je v ceně kurzu a potřebné nářadí bude k zapůjčení. Kurz povede Lenka Tománková. Cena kurzu je 490 Kč. Přihlásit se můžete na e-mailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na tel. čísle 720 217 707.
Těšíme se na Vaši návštěvu.

dratovani

Kurz Pedigu – pletení ošatky 8. 6. 2024

Sobota 9:00 – 15:00

V tomto kurzu se zájemci seznámí s materiálem zvaným pedig. Naučí se zaplést osnovy, opletek dvěma a třemi pruty a jednoduchou uzavírku se zámečkem. Cílem kurzu je uplést kulatou nebo oválnou ošatku s pevným dnem. Přineste si prosím s sebou ručník, neb pedig je materiál, který se musí často namáčet. Materiál na výrobu je v ceně kurzu , potřebné nářadí bude k zapůjčení. Kurz povede Dana Havlíková. Cena kurzu je 490 Kč. Přihlásit se můžete na e-mailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na tel. čísle 720 217 707.
Těšíme se na setkání s vámi.


peding

Muzejní noc v Domě gobelínů

Milí návštěvníci,

na pátek 24. května 2024, v rámci Festivalu muzejních nocí od 18:00 – 22:00 hodin, jsme pro vás připravili zajímavý odpolední a večerní program. Komentované prohlídky v každou celou hodinu, během nichž navštívíte nejen stálé expozice muzea, ale i nové výstavy. První s názvem Čalounění – Svědectví luxusu a pohodlí, druhá nese název Krása paličkování. Nebudou chybět řemeslné stánky, zahrnující pletení z pedigu, drátování, práci se dřevem, malování na obličej, tetování a další lákadla. Odpočinout si můžete v naší útulné kavárničce a občerstvit se výbornou kávou nebo domácími delikatesami.
Dům gobelínů je otevřen denně mimo pondělí od 10.00 do 12.00 a od 13.00 do 17.00.

Těšíme se na vaši návštěvu.


MuzejniNocMFaDG2024zm

Výstava Krása paličkování 26. dubna – 21. srpna 2024

Srdečně vás zveme na výstavu s názvem „Krása paličkování“, kterou společně připravily Dům gobelínů s účastníky Akademie umění III. věku při Základní umělecké škole V. Nováka v Jindřichově Hradci – výtvarný obor – paličkovaná krajka.
Nahlédněte do tajů starého rukodělného řemesla jakým je paličkování. Výstava nabízí ke zhlédnutí obrazy vytvořené touto starou technikou inspirované Alfonsem Muchou, symfonickou básní Bedřicha Smetany Má vlast, nebo městem Jindřichův Hradec.
Nebudou chybět paličkované šperky, dečky, oděvní doplňky a jiná originální díla.
Slavnostní vernisáž se koná v pátek 26. dubna v 16 hodin za hudebního doprovodu Petra Mottla a Jana Beránka, kteří jsou též účastníky Akademie umění III. věku hudebního oboru při ZUŠ V. Nováka v J. Hradci.
Dům gobelínů je otevřen denně mimo pondělí od 10.00 do 12.00 a od 13.00 do 17.00.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

pdfPlakát

krasa palickovani 2024 

Podkategorie

 • novinky
  Počet článků:
  12
 • o nás
  Počet článků:
  171
 • kurzy

  KURZY - WORKSHOPY

  Aktuální nabídka kurzů
  Všem zájemcům o textilní řemesla nabízíme kurzy praktického tkaní. Nebojte se přihlásit, výuka probíhá pod vedením zkušených lektorů.

  Workshopy 2013

  Počet článků:
  98
 • dílna
  Počet článků:
  1
 • pokusné články
  Počet článků:
  1