VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA 2022

virtual2a

Virtuální prohlídka byla spolufinancována z dotace Jihočeského kraje.

logo kraj

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA Domu Gobelínů

virtual

tip: pro přehrání klikněte na obrázek

VIDEO Muzeum Gobelínů

muzeum gobelinu

VIDEO Muzejní noc, ukázky řemesel a dílny pro děti, 2018

muzejni noc 2018

VIDEO ČT, Folklorika, Tajemství gobelínů, 2018

folklorika

VIDEO Výstava Vladimír Holub, 2017 úvodní slovo F. X. Doležal

vladimir holub

VIDEO ČT, Tamtam, Výstava Háčkované pohádky, 2017

hackovane pohadky

VIDEO Adventní program, ukázky řemesel a dílny pro děti, 2015

ukazky remesel

kudyznudy-RGB

KNIHA Josef Müller

cesky-rozhlas-logo2

OTEVÍRACÍ HODINY

Dům gobelínů byl otevřen
1. dubna 2012.

Otevírací doba:

denně mimo pondělí
od 1. dubna do 17. prosince 2023

10.00–12.00, 13.00–17.00 hodin

poslední prohlídka v 16:15

prohlídka trvá 1 hodinu

Mimo sezónu je prohlídka
možná po předchozí domluvě.
M: 720 217 707

Vstupné:

  • plné: 90 Kč (pro dospělé)
  • snížené: 70 Kč (děti, senioři, studenti, invalidé)
  • rodinné: 180 Kč
  • zdarma: děti do 6 let v doprovodu rodičů a novináři

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Novinky

TÝDEN S TEXTILNÍM UMĚNÍM 29. 6. – 7. 7. 2013

V sobotu 29. 6. 2013 zveme všechny příznivce textilního umění ve 14.00 hod. na vernisáž výstavy s názvem TEXTIL 2013, kterou Dům gobelínů pořádá ve spolupráci s Muzeem Jindřichohradecka. Pod záštitou Sdružení textilních výtvarníků Syndikátu výtvarných umělců bude v kostele sv. Jana Křtitele, v křížové chodbě a v prostorách Domu gobelínů vystavovat 20 předních českých autorů. Uvidíte tapisérie tkané útkovým rypsem, krajky všech druhů (paličkované, šité, krosenky), aplikace plošné i reliéfní, malby na textilu, tisky, oděvní doplňky, šperky.

plakat A4 TEXTIL PRO DG 6.6 n pozvanka pozvanka Textil I. strana n

Sobotní program pokračuje v 17.00 hod. koncertem s názvem „Cimbál, jak ho neznáte" v kapli sv. Máří Magdaleny. Vystoupí zde jeden z nejvýraznějších představitelů české cimbálové školy Daniel Skála se skladbami Leoše Janáčka, J. S. Bacha, Jana Meisla, Jaromíra Dadáka, zpívat a recitovat bude operní pěvkyně Petra Meisl. Vrcholem večera bude premiéra skladby Osamělý tkadlec pro cimbál a recitaci Jana Meisla, která byla přímo komponovaná k příležitosti nově otevřené výstavy. Návštěvníky jistě čeká nevšední umělecký zážitek.

TÝDEN S TEXTILNÍM UMĚNÍM pokračuje v neděli 30. 6. a v pondělí 1. 7. 2013 přednáškami o restaurování textilu a dále dvěma dvoudenními workshopy předtkalcovských technik 3. – 4. 7. 2013 a 6. – 7. 7. 2013 s textilní výtvarnicí, restaurátorkou a držitelkou mnoha českých i zahraničních prestižních ocenění ak. mal. Ludmilou Kaprasovou. Bližší informace o přednáškách a workshopech najdete na našem webu.