VIDEO Muzeum Gobelínů

muzeum gobelinu

VIDEO Muzejní noc, ukázky řemesel a dílny pro děti, 2018

muzejni noc 2018

VIDEO ČT, Folklorika, Tajemství gobelínů, 2018

folklorika

VIDEO Výstava Vladimír Holub, 2017 úvodní slovo F. X. Doležal

vladimir holub

VIDEO ČT, Tamtam, Výstava Háčkované pohádky, 2017

hackovane pohadky

VIDEO Adventní program, ukázky řemesel a dílny pro děti, 2015

ukazky remesel

kudyznudy-RGB

Corrency text

KNIHA Josef Müller

cesky-rozhlas-logo2

Články

Vyhodnocení II. ročníku soutěže – Textilní fantazie

V sobotu 8. června se na nádvoří Muzea fotografie a moderních obrazových médií konala módní přehlídka Textilní fantazie, kterou moderoval Karel Sláma a o hudební doprovod se postaral Hejnic swing band s Adélou Zejfartovou.

Čtyřčlenná porota rozhodovala o vítězích soutěže o nejkrásnější textilní model, kterou už po druhé uspořádal Dům gobelínů. Zadáním bylo vytvořit model inspirovaný výjevy z tapiserií utkaných v dílnách Marie Hoppe Teinitzerové a obohatit ho i svými autorskými doplňky, například šperky nebo klobouky.

Novinkou byly letos dvě kategorie (ŠKOLY a KREATIVCI). Tři modely do soutěže přihlásila ZUŠ Kamenice nad Lipou i 1. ZŠ Jindřichův Hradec. První místo získal model nazvaný Strom života a smrti, který vytvořila dvanáctiletá Denisa Chytrová ze ZUŠ v Kamenici nad Lipou, a to pod vedením učitelky Ireny Dandové. Druhé místo obsadil model Sněhurka v chaosu, který vytvořili Alan Tunka a Václav Ondřasina ze 6.B na 1. ZŠ pod vedením učitelky Květoslavy Bartošové. Třetí pak skončil model Podzim v lese, který vytvořila dvanáctiletá Natálie Dandová ze ZUŠ v Kamenici nad Lipou.

Do kategorie kreativců soutěžící přihlásili třináct modelů. Zvítězila Gabriela Píchová z Jindřichova Hradce s modelem nazvaným Vrstevnice. Druhé místo obsadila kolekce nazvaná Kouzelný život lesa, kterou vytvořily Tereza Kocourková a Štěpánka Kholová. Na třetím místě skončil Folklorní oděv Kataríny Hylenové.

Děkujeme za účast všem, kteří se do druhého ročníku soutěže Textilní fantazie přihlásili, i porotě, která neměla rozhodování vůbec jednoduché. Usedli do ní místostarosta Bohumil Komínek, ředitel Vzdělávacího a kulturního centra Ondřej Mašek, majitel Ateliéru Tapisérií Jan Fidler a výtvarnice Kateřina Hadravová.

Vítězné modely jsou vystavené v Domě gobelínů a návštěvníci si je mohou prohlédnout až do konce srpna.

tf20 tf1 

tf4 tf8 

tf11 tf16

tf18